Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bjørnekrogen 2, 9440 Aabybro · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 8,7 % | 11,9 % | -13,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,8 % | 96,6 % | 96,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 8,8 % | 12,3 % | -14,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,8 % | 96,6 % | 96,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,2 % | 3,4 % | 3,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | 280,7 % | 116,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | 0 | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -30.298 kr. i 2021 til -29.409 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -30 | -24 | -27 | -24 | -29 | −22 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.110.782 kr. i 2021 til -1.631.616 kr. i 2025 (−152 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.111 | -1.151 | 1.288 | 1.698 | -1.632 | −196 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.426.714 kr. i 2021 til -1.275.064 kr. i 2025 (−153 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.427 | -899 | 1.004 | 1.323 | -1.275 | −196 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 262 | 262 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | 262 | 262 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 196.002 kr. i 2021 til 373.189 kr. i 2025 (+90 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 196 | 996 | 1.253 | 1.066 | 373 | −65 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 13.705 | 11.174 | 11.479 | 10.897 | 9.062 | −17 % | |
| Aktiver i alt | 13.705 | 11.174 | 11.479 | 11.159 | 9.324 | −16 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 13.050.270 kr. i 2021 til 9.004.382 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 13.050 | 11.152 | 11.456 | 10.779 | 9.004 | −16 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 654.977 kr. i 2021 til 319.300 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 655 | 22 | 23 | 380 | 319 | −16 % | |
| Passiver i alt | 13.705 | 11.174 | 11.479 | 11.159 | 9.324 | −16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aabybro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Jammerbugt