Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ådalsvænget 7, 6800 Varde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 7 % | 17,7 % | 11,4 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 65,7 % | 35,2 % | 74,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 95,2 % | 92,8 % | 84,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 7,3 % | 19,1 % | 13,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 95,2 % | 92,8 % | 84,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 4,8 % | 7,2 % | 15,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 1,6 % | 0,8 % | 64,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -13.344 kr. i 2021 til -9.307 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -13 | -5 | -19 | -12 | -9 | +23 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.045.120 kr. i 2021 til 2.331.293 kr. i 2025 (+123 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.045 | 3.321 | 913 | 2.867 | 2.331 | −19 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.049.388 kr. i 2021 til 2.341.373 kr. i 2025 (+123 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.049 | 3.321 | 893 | 2.877 | 2.341 | −19 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7.731 | 7.391 | 12.398 | 15.820 | 18.197 | +15 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.731 | 7.391 | 12.398 | 15.820 | 18.197 | +15 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 10.574 kr. i 2021 til 2.008.506 kr. i 2025 (+18895 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11 | 10 | 10 | 10 | 2.009 | +20833 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 583 | 4.125 | 404 | 409 | 2.321 | +467 % | |
| Aktiver i alt | 8.314 | 11.516 | 12.802 | 16.229 | 20.518 | +26 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 8.088.003 kr. i 2021 til 17.406.238 kr. i 2025 (+115 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.088 | 11.295 | 12.188 | 15.065 | 17.406 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 226.233 kr. i 2021 til 3.111.770 kr. i 2025 (+1275 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 226 | 221 | 614 | 1.164 | 3.112 | +167 % | |
| Passiver i alt | 8.314 | 11.516 | 12.802 | 16.229 | 20.518 | +26 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Varde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.