Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hasselvej 19, 4623 Lille Skensved · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 34 % | 16,5 % | -9,3 % | 4,4 % | 22,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 57,7 % | >999 % | >999 % | >999 % | 505,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 92,1 % | 98,3 % | 98,3 % | 99,4 % | 95,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 36,9 % | 16,7 % | -9,5 % | 4,4 % | 23,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 92,1 % | 98,3 % | 98,3 % | 99,4 % | 95,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 7,9 % | 1,7 % | 1,7 % | 0,6 % | 4,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 57,3 % | 53,3 % | 374,2 % | 67,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 280.309 kr. i 2021 til -7.249 kr. i 2025 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 280 | 148 | -6 | -7 | -7 | −1 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.131 kr. i 2023 til -7.249 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -6 | -7 | -7 | −1 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 278.750 kr. i 2021 til 228.350 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 279 | 152 | -79 | 36 | 228 | +539 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 281.274 kr. i 2021 til 229.473 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 281 | 153 | -79 | 36 | 229 | +542 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 790 | 744 | 668 | 558 | 785 | +41 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 790 | 744 | 668 | 558 | 785 | +41 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 9.012 kr. i 2022 til 31.223 kr. i 2025 (+246 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 9 | 8 | 19 | 31 | +67 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 38 | 187 | 182 | 257 | 233 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 828 | 931 | 851 | 815 | 1.019 | +25 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 762.002 kr. i 2021 til 972.389 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 762 | 915 | 836 | 810 | 972 | +20 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 65.804 kr. i 2021 til 46.135 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 66 | 16 | 15 | 5 | 46 | +823 % | |
| Passiver i alt | 828 | 931 | 851 | 815 | 1.019 | +25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Lille Skensved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.