Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Agersbølparken 33, 7100 Vejle · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 84,4 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | 84,4 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | 4,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 54,8 % | -3,3 % | 4,8 % | -7,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 248,7 % | 259,9 % | 224,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 90,5 % | 59,8 % | 61,5 % | 55,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 60,6 % | -5,5 % | 7,8 % | -13,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | 88.639 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 90,5 % | 59,8 % | 61,5 % | 55,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 9,5 % | 40,2 % | 38,5 % | 44,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 785,1 % | 50,6 % | 67 % | 32,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | 207 | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 174.324 kr. i 2022 til 88.639 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 174 | -14 | 23 | 89 | +286 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 174.324 kr. i 2022 til 68.771 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 174 | -16 | 23 | 69 | +200 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 173.633 kr. i 2022 til 47.136 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 174 | -18 | 22 | 47 | +111 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 135.434 kr. i 2022 til -32.608 kr. i 2025 (−124 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 135 | -14 | 21 | -33 | −254 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 184.650 kr. i 2022 til 61.871 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 185 | 85 | 114 | 62 | −46 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 247 | 418 | 443 | 432 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 247 | 418 | 443 | 432 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 223.632 kr. i 2022 til 240.018 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 224 | 250 | 273 | 240 | −12 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 23.518 kr. i 2022 til 192.193 kr. i 2025 (+717 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 24 | 168 | 170 | 192 | +13 % | |
| Passiver i alt | 247 | 418 | 443 | 432 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hedensted