Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skolebakken 42B, 6000 Kolding · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 2 % | 75 % | -0,5 % | -0,6 % | -0,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 7,1 % | 76,5 % | 76 % | 84,2 % | 83,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 27,6 % | 98 % | -0,7 % | -0,7 % | -0,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 7,1 % | 76,5 % | 76 % | 84,2 % | 83,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 92,9 % | 23,5 % | 24 % | 15,8 % | 16,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | – | – | 0 | – | – | |
| Bruttofortjeneste | 0 | – | – | 0 | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | 0 | – | – | 0 | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 7.427 kr. i 2021 til -7.446 kr. i 2025 (−200 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 1.296 | -9 | -9 | -7 | +14 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 7.427 kr. i 2021 til -7.446 kr. i 2025 (−200 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 1.296 | -9 | -9 | -7 | +14 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 343 | 1.057 | 1.057 | 1.057 | 1.057 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 343 | 1.057 | 1.057 | 1.057 | 1.057 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 37.296 kr. i 2021 til 43.074 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 37 | 40 | 38 | 46 | 43 | −6 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 37 | 672 | 670 | 493 | 491 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 380 | 1.729 | 1.728 | 1.551 | 1.548 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 26.884 kr. i 2021 til 1.297.622 kr. i 2025 (+4727 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 27 | 1.323 | 1.314 | 1.305 | 1.298 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 353.562 kr. i 2021 til 250.325 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 354 | 406 | 414 | 245 | 250 | +2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Passiver i alt | 380 | 1.729 | 1.728 | 1.551 | 1.548 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kolding — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding