Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sankt Ibs Alle 73, 2630 Taastrup · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1 | 1,4 | 1,3 | 1,2 | 0,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 5,3 % | 26,6 % | 34,6 % | 13,9 % | -18,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 109,6 % | 140,7 % | 141,9 % | 85,9 % | 75,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 23,5 % | 31,1 % | 39,8 % | 18,8 % | 4,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 22,7 % | 85,6 % | 86,9 % | 73,8 % | -370,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 43.850 kr. | 621.197 kr. | 739.315 kr. | 396.766 kr. | -155.611 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 23,5 % | 31,1 % | 39,8 % | 18,8 % | 4,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 76,5 % | 68,9 % | 60,2 % | 81,2 % | 95,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 55,9 % | 6,1 % | 131,7 % | 66,8 % | 74,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.127.371 kr. i 2021 til 436.771 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.127 | 2.006 | 2.647 | 2.299 | 437 | −81 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.083.521 kr. i 2021 til 592.382 kr. i 2025 (−45 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.084 | 1.385 | 1.908 | 1.902 | 592 | −69 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 31.090 kr. i 2021 til -234.635 kr. i 2025 (−855 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 31 | 611 | 681 | 310 | -235 | −176 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 30.168 kr. i 2021 til -251.053 kr. i 2025 (−932 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 30 | 609 | 682 | 296 | -251 | −185 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 23.511 kr. i 2021 til -245.420 kr. i 2025 (−1144 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 24 | 474 | 532 | 230 | -245 | −207 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 37 | 27 | 189 | 461 | 382 | −17 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 37 | 37 | 42 | 42 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 74 | 64 | 231 | 504 | 382 | −24 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 187.005 kr. i 2021 til 956.971 kr. i 2025 (+412 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 187 | 74 | 1.214 | 895 | 957 | +7 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 367 | 1.717 | 1.307 | 1.151 | 975 | −15 % | |
| Aktiver i alt | 441 | 1.781 | 1.538 | 1.654 | 1.357 | −18 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 103.511 kr. i 2021 til 66.215 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 104 | 554 | 612 | 312 | 66 | −79 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 334.634 kr. i 2021 til 1.290.825 kr. i 2025 (+286 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 335 | 1.221 | 921 | 1.340 | 1.291 | −4 % | |
| Passiver i alt | 441 | 1.781 | 1.538 | 1.654 | 1.357 | −18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | −50 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Taastrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Høje-Taastrup