Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Farvervej 2, 7490 Aulum · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 13,7 % | 8 % | 8,7 % | 9,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 328,6 % | 468,9 % | 711,7 % | 882,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 97,6 % | 98,3 % | 98,8 % | 99 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 14 % | 8,1 % | 8,8 % | 9,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 97,6 % | 98,3 % | 98,8 % | 99 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 2,4 % | 1,7 % | 1,2 % | 1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 46,8 % | 107,9 % | 176,9 % | 194,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.079 kr. i 2021 til -4.125 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -3 | -4 | -4 | -4 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -4.079 kr. i 2021 til -4.125 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -3 | -4 | -4 | -4 | 0 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 876.453 kr. i 2021 til 689.702 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 876 | 845 | 522 | 609 | 690 | +13 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 879.586 kr. i 2021 til 686.550 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 880 | 846 | 522 | 606 | 687 | +13 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.049 | 5.699 | 6.024 | 6.419 | 6.895 | +7 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.049 | 5.699 | 6.024 | 6.419 | 6.895 | +7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 27.190 kr. i 2021 til 141.267 kr. i 2025 (+420 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 27 | 68 | 119 | 142 | 141 | −1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 517 | 479 | 515 | 572 | 640 | +12 % | |
| Aktiver i alt | 5.566 | 6.178 | 6.539 | 6.991 | 7.535 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.185.543 kr. i 2021 til 7.462.116 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.186 | 6.032 | 6.429 | 6.911 | 7.462 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 380.121 kr. i 2021 til 72.508 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 380 | 146 | 110 | 80 | 73 | −10 % | |
| Passiver i alt | 5.566 | 6.178 | 6.539 | 6.991 | 7.535 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aulum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning