Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Klostergårdsvej 56, 4000 Roskilde · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 12 % | 23,1 % | 51,3 % | 10,9 % | 19,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 128,1 % | 371,7 % | 523,9 % | >999 % | 895 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 21,9 % | 73,1 % | 80,9 % | 92,7 % | 88,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 54,8 % | 31,7 % | 63,4 % | 11,7 % | 22,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 21,9 % | 73,1 % | 80,9 % | 92,7 % | 88,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 78,1 % | 26,9 % | 19,1 % | 7,3 % | 11,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 104,2 % | 115,3 % | 415 % | 810,4 % | 662,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 54.646 kr. i 2021 til 124.179 kr. i 2025 (+127 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 55 | 46 | 245 | 51 | 124 | +142 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 51.406 kr. i 2024 til 124.179 kr. i 2025 (+142 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 51 | 124 | +142 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 52.884 kr. i 2021 til 124.268 kr. i 2025 (+135 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 53 | 45 | 245 | 52 | 124 | +137 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 41.249 kr. i 2021 til 96.736 kr. i 2025 (+135 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 41 | 35 | 191 | 40 | 97 | +142 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 279.243 kr. i 2021 til 365.209 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 279 | 47 | 295 | 218 | 365 | +67 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 343 | 151 | 372 | 368 | 493 | +34 % | |
| Aktiver i alt | 343 | 151 | 372 | 368 | 493 | +34 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 75.308 kr. i 2021 til 437.973 kr. i 2025 (+482 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 75 | 110 | 301 | 341 | 438 | +28 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 267.964 kr. i 2021 til 55.089 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 268 | 41 | 71 | 27 | 55 | +105 % | |
| Passiver i alt | 343 | 151 | 372 | 368 | 493 | +34 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roskilde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.