Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fjordkrogen 5, 7700 Thisted · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 6,6 % | — | 2,4 % | 7,7 % | 2,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 96,9 % | — | 99,9 % | 99,5 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 6,8 % | — | 2,4 % | 7,8 % | 2,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 96,9 % | — | 99,9 % | 99,5 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3,1 % | — | 0,1 % | 0,5 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 288,9 % | — | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -17.784 kr. i 2021 til -22.380 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -18 | -18 | -20 | -19 | -22 | −18 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -17.801 kr. i 2022 til -22.380 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -18 | -20 | -19 | -22 | −18 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 570.687 kr. i 2021 til 189.593 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 571 | -659 | 291 | 556 | 190 | −66 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 445.149 kr. i 2021 til 147.903 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 445 | -514 | 146 | 507 | 148 | −71 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.125 | 372 | 23 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.125 | 372 | 23 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 289.735 kr. i 2021 til 388.554 kr. i 2025 (+34 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 290 | 1.009 | 1.469 | 472 | 389 | −18 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.649 | 5.625 | 6.064 | 6.562 | 6.624 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 6.774 | 5.998 | 6.087 | 6.562 | 6.624 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.564.299 kr. i 2021 til 6.617.532 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.564 | 5.994 | 6.083 | 6.531 | 6.618 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 109.306 kr. i 2021 til 2.686 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 109 | 0 | – | 27 | 3 | −90 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 100.306 kr. i 2021 til 4.000 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 100 | 4 | 4 | 4 | 4 | 0 % | |
| Passiver i alt | 6.774 | 5.998 | 6.087 | 6.562 | 6.624 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Thisted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Thisted