Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sigridsvej 13, 2900 Hellerup · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 38,9 % | 32,5 % | 47,9 % | 40,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 565 % | 218,8 % | 436,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 100 % | 89 % | 77 % | 88,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 38,9 % | 36,5 % | 62,3 % | 45,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 100 % | 89 % | 77 % | 88,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0 % | 11 % | 23 % | 11,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 177,4 % | 23,8 % | 112,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 17.221.739 kr. i 2021 til 22.166.849 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 17.222 | – | 10.672 | 18.089 | 22.167 | +23 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 17.584.401 kr. i 2021 til 24.149.645 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 17.584 | 19.593 | 12.258 | 21.603 | 24.150 | +12 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 17.507.575 kr. i 2021 til 23.682.503 kr. i 2025 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 17.508 | 19.723 | 11.904 | 20.814 | 23.683 | +14 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 20.821 | 23.244 | 13.891 | 21.544 | 28.490 | +32 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 20.821 | 23.244 | 13.891 | 21.544 | 28.490 | +32 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.568.791 kr. i 2021 til 7.898.848 kr. i 2025 (+207 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.569 | 2.365 | 7.142 | 2.381 | 7.899 | +232 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 22.746 | 21.881 | 30.635 | +40 % | |
| Aktiver i alt | 36.439 | 50.718 | 36.637 | 43.425 | 59.125 | +36 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 35.984.091 kr. i 2021 til 52.107.306 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 35.984 | 50.707 | 32.611 | 33.425 | 52.107 | +56 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 454.550 kr. i 2021 til 7.017.467 kr. i 2025 (+1444 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 455 | 12 | 4.026 | 10.000 | 7.017 | −30 % | |
| Passiver i alt | 36.439 | 50.718 | 36.637 | 43.425 | 59.125 | +36 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte