Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Godthåbsvej 21A, 7100 Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -54,7 % | -13,3 % | 0,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 2,7 % | 1,9 % | 4,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | -52,7 % | -63,8 % | -50 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 103,9 % | 20,9 % | -0,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | -52,7 % | -63,8 % | -50 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 152,7 % | 163,8 % | 150 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 0 % | 0 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er forværret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 2.725 kr. i 2021 til -8.328 kr. i 2025 (−406 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | -258 | -5 | -75 | -8 | +89 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.834.115 kr. i 2024 til 1.126.805 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 1.834 | 1.127 | −39 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 2.725 kr. i 2021 til -1.135.133 kr. i 2025 (−41756 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | -258 | -5 | -1.909 | -1.135 | +41 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -416.414 kr. i 2021 til -3.285.089 kr. i 2025 (−689 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -416 | -1.581 | -39.223 | -9.706 | -3.285 | +66 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 27.758 kr. i 2021 til 339.390 kr. i 2025 (+1123 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 28 | -1.581 | -38.246 | -9.706 | 339 | +103 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 45.293 | 50.734 | 67.362 | 70.884 | 86.537 | +22 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 45.293 | 50.734 | 67.362 | 70.884 | 86.537 | +22 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.550 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 0 | – | 0 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 16.474 | 15.554 | 2.506 | 2.046 | 5.843 | +186 % | |
| Aktiver i alt | 61.767 | 66.288 | 69.868 | 72.930 | 92.380 | +27 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 3.027.758 kr. i 2021 til -46.166.872 kr. i 2025 (−1625 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.028 | 1.447 | -36.801 | -46.506 | -46.167 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 14.110.680 kr. i 2023 til 12.480.404 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 14.111 | 11.776 | 12.480 | +6 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 58.739.603 kr. i 2021 til 126.066.933 kr. i 2025 (+115 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 58.740 | 64.841 | 92.558 | 107.660 | 126.067 | +17 % | |
| Passiver i alt | 61.767 | 66.288 | 69.868 | 72.930 | 92.380 | +27 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2023 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 0 | 2 | 1 | −50 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.