God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Glentevej 15, 7600 Struer · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 9,2 % | 15,9 % | -13,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | 837,4 % | 493,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 97,5 % | 88,8 % | 81,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 9,4 % | 17,9 % | -16,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 97,5 % | 88,8 % | 81,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 2,5 % | 11,2 % | 18,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 55,3 % | 16,1 % | 39,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -130.130 kr. i 2021 til -147.370 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -130 | -132 | -142 | -140 | -147 | −5 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.060.714 kr. i 2021 til -823.171 kr. i 2025 (−178 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.061 | -457 | 688 | 1.389 | -823 | −159 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 822.625 kr. i 2021 til -770.899 kr. i 2025 (−194 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 823 | -314 | 563 | 1.087 | -771 | −171 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 198 | 318 | 405 | 585 | +44 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 198 | 318 | 405 | 585 | +44 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 68.353 kr. i 2021 til 419.663 kr. i 2025 (+514 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 68 | 66 | 85 | 123 | 420 | +240 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.993 | 5.958 | 5.812 | 6.424 | 5.276 | −18 % | |
| Aktiver i alt | 6.993 | 6.157 | 6.130 | 6.830 | 5.861 | −14 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 6.726.862 kr. i 2021 til 4.791.569 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.727 | 5.912 | 5.975 | 6.062 | 4.792 | −21 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 266.082 kr. i 2021 til 1.069.036 kr. i 2025 (+302 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 266 | 244 | 154 | 767 | 1.069 | +39 % | |
| Passiver i alt | 6.993 | 6.157 | 6.130 | 6.830 | 5.861 | −14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Struer — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Struer