God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Rantzausgade 14, 2200 København N · Servering af mad i restauranter og caféer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -14,5 % | 10,4 % | -36,5 % | 37,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 136,6 % | 140,7 % | 77 % | 122,9 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 36,6 % | 38,8 % | -1,5 % | 35,9 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -39,7 % | 26,7 % | >999 % | 104 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 36,6 % | 38,8 % | -1,5 % | 35,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 63,4 % | 61,2 % | 101,5 % | 64,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 124,1 % | 109,5 % | 22,3 % | 60,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.010.343 kr. i 2022 til 343.098 kr. i 2026 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.010 | 922 | 714 | 547 | 343 | −37 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 866.269 kr. i 2022 til 225.653 kr. i 2026 (−74 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 866 | 1.018 | 642 | 657 | 226 | −66 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 144.074 kr. i 2022 til 117.445 kr. i 2026 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 144 | -96 | 72 | -111 | 117 | +206 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 134.101 kr. i 2022 til 117.443 kr. i 2026 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 134 | -115 | 49 | -111 | 117 | +206 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 102.718 kr. i 2022 til 115.925 kr. i 2026 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 103 | -93 | 49 | -111 | 116 | +205 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 54 | 86 | 66 | 66 | 66 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 54 | 86 | 66 | 66 | 66 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | 46 | 52 | 15 | −70 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 601.369 kr. i 2022 til 119.332 kr. i 2026 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 601 | 502 | 320 | 69 | 119 | +74 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 660 | 553 | 411 | 237 | 244 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 714 | 638 | 477 | 303 | 310 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 441.109 kr. i 2022 til 111.416 kr. i 2026 (−75 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 441 | 234 | 185 | -5 | 111 | +2571 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 31.383 kr. i 2022 til 149 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | 0 | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 241.532 kr. i 2022 til 198.653 kr. i 2026 (−18 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 242 | 404 | 292 | 307 | 199 | −35 % | |
| Passiver i alt | 714 | 638 | 477 | 303 | 310 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 3 | 3 | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København N — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København