Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ladegårdsvej 6, 2770 Kastrup · Flytteaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1 | 1,1 | 1,2 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 11,7 % | 3,7 % | 14,9 % | 23,6 % | 31,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 237,4 % | 219,5 % | 243,7 % | 203,4 % | 261,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 66,2 % | 59 % | 61,2 % | 55,8 % | 67,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 17,7 % | 6,3 % | 24,4 % | 42,3 % | 46,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 698.060 kr. | 347.576 kr. | 988.035 kr. | 1.557.829 kr. | 1.823.260 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 55,5 % | 59 % | 61,2 % | 55,8 % | 67,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 33,8 % | 41 % | 38,8 % | 44,2 % | 32,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 127,8 % | 145,7 % | 174,6 % | 127,7 % | 165,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 5.779.830 kr. i 2021 til 10.487.164 kr. i 2025 (+81 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.780 | 6.833 | 9.048 | 9.754 | 10.487 | +8 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 5.081.770 kr. i 2021 til 8.663.904 kr. i 2025 (+70 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.082 | 6.486 | 8.060 | 8.197 | 8.664 | +6 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 440.636 kr. i 2021 til 1.713.772 kr. i 2025 (+289 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 441 | 194 | 876 | 1.381 | 1.714 | +24 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 434.451 kr. i 2021 til 1.720.545 kr. i 2025 (+296 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 434 | 183 | 864 | 1.388 | 1.721 | +24 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 342.815 kr. i 2021 til 1.340.027 kr. i 2025 (+291 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 343 | 131 | 669 | 1.077 | 1.340 | +24 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 157 | 0 | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 430 | 413 | 301 | 548 | 735 | +34 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 588 | 413 | 301 | 548 | 735 | +34 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.263.523 kr. i 2021 til 2.257.623 kr. i 2025 (+79 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.264 | 2.058 | 2.991 | 2.521 | 2.258 | −10 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.347 | 3.100 | 4.176 | 4.018 | 3.567 | −11 % | |
| Aktiver i alt | 2.934 | 3.513 | 4.478 | 4.566 | 4.302 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.941.845 kr. i 2021 til 2.888.797 kr. i 2025 (+49 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.942 | 2.073 | 2.741 | 2.549 | 2.889 | +13 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 988.322 kr. i 2021 til 1.365.661 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 988 | 1.413 | 1.713 | 1.975 | 1.366 | −31 % | |
| Passiver i alt | 2.934 | 3.513 | 4.478 | 4.566 | 4.302 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 16 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 16 | 15 | 16 | 0 | −100 % | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kastrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Tårnby