Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nordager 2, 6000 Kolding · Dyrkning af træer og andre skovbrugsaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 5,8 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0 % | 0,6 % | 1,1 % | 0,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 36,3 % | 51 % | 71,7 % | 5,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 74,9 % | 74,8 % | 74,5 % | 73,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0,1 % | 0,8 % | 1,5 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 29.000 kr. | 168.000 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 74,9 % | 74,8 % | 74,5 % | 73,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 25,1 % | 25,2 % | 25,5 % | 26,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 32,7 % | 21,7 % | 47,9 % | 1,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 29.000 kr. i 2022 til 138.000 kr. i 2025 (+376 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 29 | 168 | 313 | 138 | −56 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 24.000 kr. i 2022 til 168.000 kr. i 2023 (+600 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 24 | 168 | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 15.000 kr. i 2022 til 118.000 kr. i 2025 (+687 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15 | 148 | 293 | 118 | −60 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 10.000 kr. i 2022 til 79.000 kr. i 2025 (+690 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10 | 116 | 228 | 79 | −65 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 20.000 | 20.000 | 20.045 | 21.235 | +6 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 20.000 | 20.000 | 20.045 | 21.235 | +6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 336.000 kr. i 2022 til 26.000 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 336 | 239 | 604 | 26 | −96 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 374 | 561 | 904 | 82 | −91 % | |
| Aktiver i alt | 20.374 | 20.561 | 20.949 | 21.317 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 15.270.000 kr. i 2022 til 15.694.000 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15.270 | 15.386 | 15.614 | 15.694 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.029.000 kr. i 2022 til 1.535.000 kr. i 2025 (+49 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.029 | 1.100 | 1.260 | 1.535 | +22 % | |
| Passiver i alt | 20.374 | 20.561 | 20.949 | 21.317 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
23 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kolding — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding