Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Korshøjvej 14, 2650 Hvidovre · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 47,7 % | 9,5 % | 19,4 % | 2,7 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 472 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,8 % | 87,3 % | 98,8 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 48,2 % | 10,9 % | 19,7 % | 2,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,8 % | 87,3 % | 98,8 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,2 % | 12,7 % | 1,2 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 367,6 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.975 kr. i 2021 til -12.819 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -9 | -8 | -24 | -13 | +46 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 274.305 kr. i 2021 til 75.985 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 274 | 1.256 | 305 | 556 | 76 | −86 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 274.305 kr. i 2021 til 75.985 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 274 | 1.256 | 305 | 556 | 76 | −86 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.270 | 2.208 | 1.283 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.270 | 2.208 | 1.283 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 322.822 kr. i 2021 til 1.864.598 kr. i 2025 (+478 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 323 | 365 | 1.490 | 1.474 | 1.865 | +27 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 404 | 425 | 1.913 | 2.859 | 2.773 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 1.675 | 2.634 | 3.196 | 2.859 | 2.773 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.462.118 kr. i 2021 til 2.766.299 kr. i 2025 (+89 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.462 | 2.603 | 2.791 | 2.825 | 2.766 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 212.469 kr. i 2021 til 6.680 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 212 | 30 | 405 | 34 | 7 | −80 % | |
| Passiver i alt | 1.675 | 2.634 | 3.196 | 2.859 | 2.773 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hvidovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hvidovre