Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Phistersvej 11, 2900 Hellerup · Støtteaktiviteter relateret til sygdomsbekæmpende, sociale og velgørende formål
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,9 | 0,9 | 34 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -4,7 % | 0,4 % | 51,7 % | 8,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | 807,3 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 97,4 % | 97,5 % | 89,4 % | 97,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -4,8 % | 0,5 % | 57,8 % | 8,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 34.340 kr. | 37.153 kr. | 8.761.023 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 97,4 % | 97,5 % | 89,4 % | 97,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 2,6 % | 2,5 % | 10,6 % | 2,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 113,9 % | 161,4 % | 560,8 % | 87,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 44.015 kr. i 2022 til -187.706 kr. i 2026 (−526 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 44 | 69 | 72 | 9.027 | -188 | −102 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 88.000 kr. i 2022 til 65.000 kr. i 2026 (−26 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 88 | 35 | 35 | 266 | 65 | −76 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -87.951 kr. i 2022 til -252.706 kr. i 2026 (−187 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -88 | -10 | -7 | 8.761 | -253 | −103 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -725.436 kr. i 2022 til 1.578.132 kr. i 2026 (+318 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -725 | -265 | 25 | 8.865 | 1.578 | −82 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -725.436 kr. i 2022 til 1.248.566 kr. i 2026 (+272 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -725 | -265 | 25 | 7.465 | 1.249 | −83 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.741 | 2.697 | 2.653 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.309 | 2.127 | 2.003 | 2.132 | 2.231 | +5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.049 | 4.823 | 4.656 | 2.132 | 2.231 | +5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 42.690 kr. i 2022 til 303.691 kr. i 2026 (+611 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 43 | 82 | 107 | 8.549 | 304 | −96 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 851 | 798 | 965 | 12.307 | 12.203 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 5.900 | 5.621 | 5.621 | 14.439 | 14.434 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.758.774 kr. i 2022 til 14.088.103 kr. i 2026 (+145 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.759 | 5.474 | 5.479 | 12.915 | 14.088 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 75.000 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 75 | 75 | 75 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 66.250 kr. i 2022 til 346.118 kr. i 2026 (+422 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 66 | 72 | 66 | 1.524 | 346 | −77 % | |
| Passiver i alt | 5.900 | 5.621 | 5.621 | 14.439 | 14.434 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
20 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte