Finansiel kreditstyrke
BETAStærk
Confidence 100%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Erantisvej 8, 8763 Rask Mølle · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 14,3 % | 10 % | 10 % | -2,3 % | 4,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 250,5 % | 26,5 % | 0 % | 0,7 % | 0,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 65,4 % | 68,5 % | 70,8 % | 69 % | 66,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 21,9 % | 14,6 % | 14,1 % | -3,4 % | 6,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 65,4 % | 68,5 % | 70,8 % | 69 % | 66,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 34,6 % | 31,5 % | 29,2 % | 31 % | 33,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 250,5 % | 26,5 % | 0 % | 0,7 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.871 kr. i 2021 til -6.657 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -6 | -6 | -8 | -7 | +15 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -4.871 kr. i 2021 til -6.657 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -6 | -6 | -8 | -7 | +15 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 104.911 kr. i 2023 til 49.594 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 105 | -24 | 50 | +304 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 119.540 kr. i 2021 til 49.594 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 120 | 93 | 105 | -24 | 50 | +304 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 825 | 932 | 1.050 | 1.041 | 1.158 | +11 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 825 | 932 | 1.050 | 1.041 | 1.158 | +11 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 10.021 kr. i 2021 til 509 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 1 | 0 | 2 | 1 | −76 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 10 | 1 | 0 | 2 | 1 | −76 % | |
| Aktiver i alt | 835 | 933 | 1.050 | 1.043 | 1.158 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 545.776 kr. i 2021 til 769.115 kr. i 2025 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 546 | 639 | 744 | 720 | 769 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 284.934 kr. i 2021 til 289.935 kr. i 2022 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 285 | 290 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 4.000 kr. i 2021 til 389.334 kr. i 2025 (+9633 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 4 | 307 | 324 | 389 | +20 % | |
| Passiver i alt | 835 | 933 | 1.050 | 1.043 | 1.158 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske