Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kalkværksvej 5, 8000 Aarhus C · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -1,2 % | -3,8 % | 135,6 % | -2,4 % | 1,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | 774,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,7 % | 97,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -1,2 % | -3,8 % | 135,9 % | -2,4 % | 1,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,7 % | 97,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,2 % | 0,2 % | 0,2 % | 0,3 % | 2,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | -175 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -227.409 kr. i 2021 til -183.568 kr. i 2024 (+19 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -227 | -228 | -228 | -184 | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | 109 | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -100.686 kr. i 2021 til 109.214 kr. i 2025 (+208 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -101 | -315 | 9.138 | -155 | 109 | +170 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7.877 | 7.632 | 5.512 | 5.512 | 5.512 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.877 | 7.632 | 5.512 | 5.512 | 5.512 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 752 | 683 | 1.227 | 1.072 | 1.337 | +25 % | |
| Aktiver i alt | 8.630 | 8.315 | 6.739 | 6.584 | 6.849 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 8.612.940 kr. i 2021 til 6.676.270 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.613 | 8.298 | 6.722 | 6.567 | 6.676 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 16.563 kr. i 2021 til 172.641 kr. i 2025 (+942 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 17 | 17 | 17 | 17 | 173 | +942 % | |
| Passiver i alt | 8.630 | 8.315 | 6.739 | 6.584 | 6.849 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus