Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Mariagervej 58B, 9500 Hobro · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 48,5 % | 1,4 % | 0 % | -0 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 393,8 % | 455,9 % | 35 % | 86,2 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 48,5 % | 1,4 % | 0 % | -0 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 209,4 % | 419,1 % | 34 % | 34,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 334.788.576 kr. i 2022 til -150.924 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 334.789 | 1.030.016 | 29.211 | 101 | -151 | −250 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 334.790.065 kr. i 2022 til -150.897 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 334.790 | 1.030.019 | 29.294 | 101 | -151 | −250 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 334.790.065 kr. i 2022 til -150.897 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 334.790 | 1.030.019 | 29.294 | 101 | -151 | −250 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.108.991 | 2.123.981 | 2.128.091 | 2.199.687 | 2.033.129 | −8 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.108.991 | 2.123.981 | 2.128.091 | 2.199.687 | 2.033.129 | −8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 78.985 kr. i 2022 til 151.000 kr. i 2026 (+91 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 79 | 67 | 3.944 | 9 | 151 | +1675 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 126 | 4.290 | 9 | 376 | +4199 % | |
| Aktiver i alt | 1.109.126 | 2.124.107 | 2.132.381 | 2.208.433 | 2.033.505 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.109.116.419 kr. i 2022 til 2.033.069.000 kr. i 2026 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.109.116 | 2.124.075 | 2.131.440 | 2.208.408 | 2.033.069 | −8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 10.000 kr. i 2022 til 436.000 kr. i 2026 (+4260 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 32 | 941 | 25 | 436 | +1644 % | |
| Passiver i alt | 1.109.126 | 2.124.107 | 2.132.381 | 2.208.433 | 2.033.505 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hobro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Mariagerfjord