Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Mariesmindevej 8, 8960 Randers SØ · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 79,3 % | -137,9 % | -34,3 % | 58,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 131,1 % | 79,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 97,7 % | 94,5 % | 85,7 % | 94 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 81,2 % | -145,9 % | -40 % | 62,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 97,7 % | 94,5 % | 85,7 % | 94 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,3 % | 5,5 % | 14,3 % | 6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.250 kr. i 2023 til -6.875 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -6 | -7 | -7 | −5 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.250 kr. i 2022 til -6.875 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -7 | -7 | −5 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 216.059 kr. i 2022 til 128.339 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 216 | -158 | -31 | 128 | +515 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 216.059 kr. i 2022 til 128.339 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 216 | -158 | -31 | 128 | +515 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 272 | 0 | 73 | 208 | +184 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 272 | 0 | 73 | 208 | +184 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 114 | 17 | 10 | −38 % | |
| Aktiver i alt | 272 | 114 | 90 | 219 | +143 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 266.059 kr. i 2022 til 205.616 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 266 | 108 | 77 | 206 | +166 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.251 kr. i 2022 til 13.171 kr. i 2025 (+111 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 6 | 13 | 13 | +2 % | |
| Passiver i alt | 272 | 114 | 90 | 219 | +143 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers SØ — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers