Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Brøndumvej 40, 7800 Skive · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 4,1 % | -70,4 % | 6,7 % | 44,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 86,9 % | 601,3 % | 796,9 % | 508,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 81,7 % | 94,6 % | 96,5 % | 97 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 5 % | -74,5 % | 6,9 % | 45,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 81,7 % | 94,6 % | 96,5 % | 97 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 18,3 % | 5,4 % | 3,5 % | 3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 26,2 % | 173,2 % | 305 % | 141,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.309 kr. i 2021 til -8.494 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -8 | -8 | -8 | -8 | −3 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 133.428 kr. i 2021 til 248.146 kr. i 2025 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 133 | -28 | -207 | 19 | 248 | +1196 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 135.707 kr. i 2021 til 249.538 kr. i 2025 (+84 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 136 | 24 | -205 | 20 | 250 | +1119 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 510 | 493 | 196 | 221 | 476 | +115 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 510 | 493 | 196 | 221 | 476 | +115 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 17.122 kr. i 2021 til 23.896 kr. i 2025 (+40 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 17 | 28 | 27 | 32 | 24 | −26 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 64 | 94 | 94 | 85 | 86 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 573 | 587 | 290 | 306 | 562 | +84 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 455.321 kr. i 2021 til 544.770 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 455 | 479 | 275 | 295 | 545 | +85 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 118.050 kr. i 2021 til 16.899 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 118 | 108 | 16 | 11 | 17 | +59 % | |
| Passiver i alt | 573 | 587 | 290 | 306 | 562 | +84 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skive — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.