Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Martinsvej 5, 2690 Karlslunde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0 % | 1,9 % | 1,9 % | 7,9 % | 2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 91,1 % | 91,3 % | 91,5 % | 97,5 % | 97,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0 % | 2,1 % | 2,1 % | 8,1 % | 2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 91,1 % | 91,3 % | 91,5 % | 97,5 % | 97,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 8,9 % | 8,7 % | 8,5 % | 2,5 % | 2,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | 0 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -3.250 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3 | 0 | 0 | 11 | 0 | −100 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 13 kr. i 2021 til 3.565 kr. i 2025 (+27323 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 3 | 3 | 14 | 4 | −74 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 13 kr. i 2021 til 3.565 kr. i 2025 (+27323 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 3 | 3 | 14 | 4 | −74 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 166 | 170 | 173 | 177 | 180 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 166 | 170 | 173 | 177 | 180 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 151.675 kr. i 2021 til 175.850 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 152 | 155 | 158 | 172 | 176 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 14.750 kr. i 2021 til 4.327 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 15 | 15 | 15 | 4 | 4 | 0 % | |
| Passiver i alt | 166 | 170 | 173 | 177 | 180 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Karlslunde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.