God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fabriksvej 10, 9690 Fjerritslev · Reparation og vedligeholdelse af færdige metalprodukter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1 | 1 | 1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -0,5 % | 0,9 % | 1 % | 6,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 135,9 % | 147,6 % | 157,5 % | 193,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 22,7 % | 25,8 % | 29,1 % | 37,1 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -2,1 % | 3,5 % | 3,6 % | 17,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 1.544.009 kr. | 2.275.421 kr. | 2.537.640 kr. | 3.321.819 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 22,7 % | 25,8 % | 29,1 % | 37,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 77,3 % | 74,2 % | 70,9 % | 62,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 12,6 % | 6,5 % | 7 % | 28,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 51.130.344 kr. i 2021 til 41.354.389 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 51.130 | 56.637 | 47.575 | 42.902 | 41.354 | −4 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 50.578.744 kr. i 2021 til 38.032.570 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 50.579 | 55.093 | 45.300 | 40.364 | 38.033 | −6 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -546.035 kr. i 2021 til 2.368.731 kr. i 2025 (+534 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -546 | 600 | 1.332 | 1.549 | 2.369 | +53 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.384.181 kr. i 2021 til 1.953.021 kr. i 2025 (+241 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.384 | -86 | 306 | 456 | 1.953 | +328 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.182.083 kr. i 2021 til 1.508.228 kr. i 2025 (+228 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.182 | -138 | 236 | 252 | 1.508 | +499 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 4.781 | 4.021 | 3.841 | 3.417 | 3.736 | +9 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 404 | 177 | 109 | 95 | 138 | +45 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.185 | 4.198 | 3.950 | 3.512 | 3.873 | +10 % | |
| Varebeholdninger | 3.788 | 4.711 | 4.579 | 4.582 | 4.407 | −4 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.284.040 kr. i 2021 til 2.775.331 kr. i 2025 (+116 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.284 | 2.287 | 983 | 922 | 2.775 | +201 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 22.778 | 24.620 | 22.261 | 20.598 | 19.147 | −7 % | |
| Aktiver i alt | 27.962 | 28.818 | 26.212 | 24.110 | 23.020 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.825.039 kr. i 2021 til 8.533.108 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.825 | 6.537 | 6.773 | 7.025 | 8.533 | +21 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 4.645.142 kr. i 2021 til 4.612.522 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.645 | 4.161 | 4.352 | 4.003 | 4.613 | +15 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 16.492.069 kr. i 2021 til 9.874.696 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 16.492 | 18.120 | 15.087 | 13.082 | 9.875 | −25 % | |
| Passiver i alt | 27.962 | 28.818 | 26.212 | 24.110 | 23.020 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 106 kr. i 2021 til 58 kr. i 2025 (−45 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 106 | 109 | 85 | 76 | 58 | −24 % | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fjerritslev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Jammerbugt