Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rosbjergvej 2, 9500 Hobro · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 21,2 % | -3,5 % | 12,9 % | 15,9 % | -9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 91,9 % | 100 % | 99,3 % | 96,2 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 23,1 % | -3,5 % | 13 % | 16,6 % | -9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 91,9 % | 100 % | 99,3 % | 96,2 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 8,1 % | 0 % | 0,7 % | 3,8 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 134 % | >999 % | >999 % | 135,3 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -77.275 kr. i 2021 til -90.887 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -77 | -105 | -73 | -77 | -91 | −18 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 53.074.876 kr. i 2021 til -23.703.884 kr. i 2025 (−145 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 53.075 | -7.826 | 32.988 | 47.774 | -23.704 | −150 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 41.396.220 kr. i 2021 til -18.505.128 kr. i 2025 (−145 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 41.396 | -6.094 | 25.728 | 37.229 | -18.505 | −150 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 29.650 | 12.875 | 9.321 | 7.321 | 17.851 | +144 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 29.650 | 12.875 | 9.321 | 7.321 | 17.851 | +144 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 21.252.703 kr. i 2021 til 11.016.143 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 21.253 | 26.443 | 19.983 | 12.050 | 11.016 | −9 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 165.192 | 160.029 | 190.670 | 226.324 | 188.293 | −17 % | |
| Aktiver i alt | 194.842 | 172.904 | 199.991 | 233.645 | 206.144 | −12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 178.977.325 kr. i 2021 til 206.114.080 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 178.977 | 172.884 | 198.512 | 224.741 | 206.114 | −8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 15.864.705 kr. i 2021 til 30.000 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 15.865 | 21 | 1.479 | 8.904 | 30 | −100 % | |
| Passiver i alt | 194.842 | 172.904 | 199.991 | 233.645 | 206.144 | −12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hobro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rebild