Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandvejen 182, 3700 Rønne · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 18,3 % | -25,6 % | 13,7 % | 31,5 % | -3,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 69 % | 82,1 % | 51 % | 92,1 % | 567,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 91,3 % | 91,2 % | 96,8 % | 88,2 % | 98,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 20 % | -28 % | 14,2 % | 35,7 % | -3,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 91,3 % | 91,2 % | 96,8 % | 88,2 % | 98,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 8,7 % | 8,8 % | 3,2 % | 11,8 % | 1,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 2,2 % | 0,5 % | 1,2 % | 0,3 % | 3,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -16.250 kr. i 2021 til -18.031 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -16 | -16 | -18 | -17 | -18 | −7 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -16.250 kr. i 2022 til -18.031 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -16 | -18 | -17 | -18 | −7 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.123.439 kr. i 2021 til -951.610 kr. i 2025 (−123 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.123 | -4.517 | 2.599 | 9.971 | -952 | −110 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.123.843 kr. i 2021 til -933.329 kr. i 2025 (−123 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.124 | -4.514 | 2.602 | 9.988 | -933 | −109 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 21.220 | 16.379 | 18.655 | 28.303 | 24.821 | −12 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 21.220 | 16.379 | 18.655 | 28.303 | 24.821 | −12 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 43.837 kr. i 2021 til 13.196 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 44 | 8 | 7 | 10 | 13 | +31 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.353 | 1.281 | 306 | 3.437 | 2.325 | −32 % | |
| Aktiver i alt | 22.573 | 17.660 | 18.961 | 31.740 | 27.146 | −14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 20.612.807 kr. i 2021 til 26.736.251 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20.613 | 16.099 | 18.361 | 28.010 | 26.736 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.959.841 kr. i 2021 til 409.901 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.960 | 1.561 | 599 | 3.730 | 410 | −89 % | |
| Passiver i alt | 22.573 | 17.660 | 18.961 | 31.740 | 27.146 | −14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2023 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 0 | 0 | 1 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rønne — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Bornholms Regionskommune