God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Trapholtparken 1, 6000 Kolding · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -1,3 % | 35,7 % | -0,6 % | -0,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | -2,2 % | 34,3 % | 48,3 % | 47,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 59,2 % | 104,1 % | -1,3 % | -1,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | -2,2 % | 34,3 % | 48,3 % | 47,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 102,2 % | 65,7 % | 51,7 % | 52,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 570,3 % | >999 % | 441,8 % | 376,7 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -5.000 kr. i 2022 til -3.576 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | -11 | -4 | -4 | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | -3 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -122.081 kr. i 2022 til -50.474 kr. i 2026 (+59 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -122 | -103 | 3.403 | -49 | -50 | −2 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -95.223 kr. i 2022 til -39.370 kr. i 2026 (+59 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -95 | -80 | 3.425 | -39 | -39 | −2 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 39.563 kr. i 2022 til 18.837 kr. i 2026 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 40 | 29 | 3.525 | 22 | 19 | −15 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 3.596 | 104 | 112 | +8 % | |
| Aktiver i alt | 6.066 | 6.078 | 9.596 | 6.104 | 6.112 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -55.223 kr. i 2022 til 2.911.287 kr. i 2026 (+5372 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -55 | -135 | 3.289 | 2.951 | 2.911 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 6.116.644 kr. i 2022 til 3.195.264 kr. i 2026 (−48 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.117 | 6.208 | 6.302 | 3.148 | 3.195 | +2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 0 % | |
| Passiver i alt | 6.066 | 6.078 | 9.596 | 6.104 | 6.112 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kolding — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding