God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rudersdalsvej 54A, 2840 Holte · Engroshandel med informations- og kommunikationsudstyr
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5,7 % | 13,8 % | 9,1 % | 4,6 % | 7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 122,6 % | 127,6 % | 120,9 % | 115 % | 126,3 % | God | |
| Soliditetsgrad | 18,5 % | 21,6 % | 17,3 % | 13 % | 20,8 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 30,9 % | 64 % | 52,4 % | 35,6 % | 33,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 18,5 % | 21,6 % | 17,3 % | 13 % | 20,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 81,5 % | 78,4 % | 82,7 % | 87 % | 79,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 114,9 % | 97 % | 54,2 % | 115 % | 95 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 18.650 kr. i 2021 til 63.248 kr. i 2025 (+239 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 19 | 108 | 74 | 47 | 63 | +35 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 15.541 kr. i 2021 til 57.144 kr. i 2025 (+268 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 16 | 104 | 75 | 43 | 57 | +34 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 14.028 kr. i 2021 til 44.551 kr. i 2025 (+218 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 14 | 81 | 56 | 32 | 45 | +41 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 230.316 kr. i 2021 til 481.318 kr. i 2025 (+109 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 230 | 444 | 278 | 682 | 481 | −29 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 246 | 583 | 620 | 682 | 640 | −6 % | |
| Aktiver i alt | 246 | 583 | 620 | 682 | 640 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 45.365 kr. i 2021 til 133.366 kr. i 2025 (+194 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 45 | 126 | 107 | 89 | 133 | +50 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 200.513 kr. i 2021 til 506.619 kr. i 2025 (+153 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 201 | 457 | 512 | 593 | 507 | −15 % | |
| Passiver i alt | 246 | 583 | 620 | 682 | 640 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holte — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal