Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Folehaven 132, 2500 Valby · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,5 | 1,1 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 0 % | 24 % | -0,5 % | 19,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 52,4 % | 36,5 % | 89,4 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 30,4 % | 17,9 % | 49,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0 % | 78,8 % | -2,8 % | 39,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 326.334 kr. | 144.841 kr. | 203.013 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 30,4 % | 17,9 % | 49,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 69,6 % | 82,1 % | 50,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 52,4 % | 30,6 % | 89,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 654.135 kr. i 2023 til 420.246 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 654 | 321 | 420 | +31 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 327.801 kr. i 2023 til 217.233 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 328 | 177 | 217 | +23 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 203.031 kr. i 2023 til 64.171 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 203 | 22 | 64 | +198 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 190.843 kr. i 2023 til 60.144 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 191 | 7 | 60 | +792 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 0 kr. i 2022 til 45.712 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 149 | -2 | 46 | +2442 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 40 | 370 | 247 | 112 | −55 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 25 | 25 | 25 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 40 | 395 | 272 | 137 | −50 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 226.454 kr. i 2023 til 97.026 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 226 | 97 | 97 | −0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 226 | 116 | 97 | −17 % | |
| Aktiver i alt | 40 | 621 | 388 | 234 | −40 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 40.000 kr. i 2022 til 115.116 kr. i 2025 (+188 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 40 | 189 | 69 | 115 | +66 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | 10 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 432.502 kr. i 2023 til 108.544 kr. i 2025 (−75 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 433 | 319 | 109 | −66 % | |
| Passiver i alt | 40 | 621 | 388 | 234 | −40 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Valby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København