Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sofielundsvej 5, 2600 Glostrup · Murerarbejde
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,7 | 1,5 | 1,5 | 1,6 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 49,7 % | 41,8 % | 37,5 % | 40,4 % | 30,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 158 % | 251,7 % | 188,6 % | 188,6 % | 206,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 39,7 % | 60,9 % | 49,9 % | 49,2 % | 54,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 125,3 % | 68,7 % | 75,1 % | 82,1 % | 56,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.785.530 kr. | 2.951.602 kr. | 2.811.811 kr. | 4.594.257 kr. | 2.363.077 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 39,7 % | 60,9 % | 49,9 % | 49,2 % | 54,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 60,3 % | 39,1 % | 50,1 % | 50,8 % | 45,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 92,1 % | 125,6 % | 39,6 % | 0 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 4.476.719 kr. i 2021 til 11.285.094 kr. i 2025 (+152 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.477 | 8.182 | 8.594 | 11.380 | 11.285 | −1 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.691.189 kr. i 2021 til 8.922.017 kr. i 2025 (+232 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.691 | 5.230 | 5.782 | 6.785 | 8.922 | +31 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.803.865 kr. i 2021 til 2.215.142 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.804 | 2.887 | 2.731 | 4.432 | 2.215 | −50 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.784.994 kr. i 2021 til 2.325.704 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.785 | 2.851 | 2.761 | 4.637 | 2.326 | −50 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.398.130 kr. i 2021 til 1.810.949 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.398 | 2.194 | 2.094 | 3.618 | 1.811 | −50 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 142 | 77 | 306 | 350 | 309 | −12 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 18 | 18 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 142 | 77 | 306 | 368 | 327 | −11 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.556.024 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.556 | 2.581 | 1.110 | 0 | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.669 | 5.173 | 5.286 | 8.597 | 5.606 | −35 % | |
| Aktiver i alt | 2.810 | 5.250 | 5.591 | 8.965 | 5.933 | −34 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.115.853 kr. i 2021 til 3.217.739 kr. i 2025 (+188 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.116 | 3.195 | 2.789 | 4.407 | 3.218 | −27 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.688.922 kr. i 2021 til 2.715.333 kr. i 2025 (+61 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.689 | 2.055 | 2.802 | 4.559 | 2.715 | −40 % | |
| Passiver i alt | 2.810 | 5.250 | 5.591 | 8.965 | 5.933 | −34 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 10 kr. i 2022 til 16 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 10 | 11 | 12 | 16 | +33 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Glostrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Glostrup