Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Starupvej 33, 6823 Ansager · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -25,3 % | -28,8 % | -6,5 % | -11,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 267,5 % | 233,3 % | 201,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,3 % | 74,7 % | 66 % | 54 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -25,7 % | -38,6 % | -9,8 % | -21,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,3 % | 74,7 % | 66 % | 54 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,7 % | 25,3 % | 34 % | 46 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 518,8 % | 0,2 % | 0 % | 0,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 76.422 kr. i 2023 til -453.744 kr. i 2024 (−694 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 76 | -454 | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -9.218 kr. i 2021 til -521.885 kr. i 2025 (−5562 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -890 | -1.261 | -454 | -522 | −15 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 32.261 kr. i 2021 til -426.902 kr. i 2025 (−1423 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 32 | -1.040 | -1.083 | -246 | -427 | −74 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -17.329 kr. i 2021 til -439.116 kr. i 2025 (−2434 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -17 | -1.016 | -1.083 | -246 | -439 | −79 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 1.572 | 1.218 | 782 | 276 | −65 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 1.572 | 1.218 | 782 | 276 | −65 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 769.527 kr. i 2021 til 6.567 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 770 | 360 | 2 | 0 | 7 | +3856 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 2.542 | 3.012 | 3.546 | +18 % | |
| Aktiver i alt | 5.284 | 4.022 | 3.760 | 3.794 | 3.822 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.167.709 kr. i 2021 til 2.064.341 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.168 | 3.952 | 2.810 | 2.503 | 2.064 | −18 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 115.871 kr. i 2021 til 1.757.615 kr. i 2025 (+1417 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 116 | 69 | 950 | 1.291 | 1.758 | +36 % | |
| Passiver i alt | 5.284 | 4.022 | 3.760 | 3.794 | 3.822 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ansager — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.