Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ridebanevang 24, 2820 Gentofte · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -3,7 % | -14,9 % | 9,2 % | 11,8 % | 2,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -3,7 % | -14,9 % | 9,2 % | 11,8 % | 2,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 0,1 % | 0,1 % | 0,1 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | — | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.960 kr. i 2021 til -51.000 kr. i 2025 (−1188 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -4 | -5 | -156 | -51 | +67 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -3.960 kr. i 2021 til -51.000 kr. i 2025 (−1188 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -4 | -5 | -156 | -51 | +67 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -192.136 kr. i 2021 til 137.585 kr. i 2025 (+172 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -192 | -661 | 440 | 652 | 138 | −79 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -192.136 kr. i 2021 til 120.869 kr. i 2025 (+163 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -192 | -661 | 440 | 621 | 121 | −81 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.100 | 3.446 | 3.889 | 858 | 800 | −7 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.100 | 3.446 | 3.889 | 858 | 800 | −7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 600.210 kr. i 2021 til 487.055 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 600 | 481 | 559 | 438 | 487 | +11 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.114 | 992 | 871 | 4.403 | 4.450 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 5.214 | 4.438 | 4.760 | 5.261 | 5.250 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.208.731 kr. i 2021 til 5.239.283 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.209 | 4.433 | 4.755 | 5.253 | 5.239 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 5.250 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 5 | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.250 kr. i 2021 til 10.643 kr. i 2025 (+103 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | – | 5 | 8 | 11 | +37 % | |
| Passiver i alt | 5.214 | 4.438 | 4.760 | 5.261 | 5.250 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2024 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 0 | 1 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gentofte — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte