Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Larsen Stevns Vej 7, 9310 Vodskov · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 36,8 % | 14,1 % | 37,9 % | 0,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,9 % | 99,6 % | 99 % | 99,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 36,8 % | 14,2 % | 38,3 % | 0,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,9 % | 99,6 % | 99 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,1 % | 0,4 % | 1 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | 205,4 % | 662 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.000 kr. i 2021 til -25.751 kr. i 2025 (−415 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -6 | -7 | -209 | -26 | +88 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -23.265 kr. i 2021 til 68.505 kr. i 2025 (+394 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -23 | 1.405 | 623 | 2.620 | 69 | −97 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -23.265 kr. i 2021 til 52.043 kr. i 2025 (+324 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -23 | 1.405 | 612 | 2.570 | 52 | −98 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.877 | 2.552 | 2.444 | 3.500 | 2.600 | −26 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.877 | 2.552 | 2.444 | 3.500 | 2.600 | −26 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 238.463 kr. i 2021 til 394.933 kr. i 2025 (+66 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 238 | 787 | 567 | 136 | 395 | +191 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 916 | 1.272 | 1.886 | 3.275 | 4.018 | +23 % | |
| Aktiver i alt | 2.792 | 3.824 | 4.329 | 6.775 | 6.618 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.528.014 kr. i 2021 til 6.558.644 kr. i 2025 (+159 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.528 | 3.819 | 4.313 | 6.709 | 6.559 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 264.285 kr. i 2021 til 59.658 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 264 | 5 | 16 | 66 | 60 | −10 % | |
| Passiver i alt | 2.792 | 3.824 | 4.329 | 6.775 | 6.618 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vodskov — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg