Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rønly 8, 9830 Tårs · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 22,2 % | 44,7 % | 49,8 % | 54,9 % | 49 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 215,9 % | >999 % | 796,8 % | 469,2 % | 341,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 53,8 % | 93,1 % | 87,6 % | 78,8 % | 70,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 41,2 % | 48 % | 56,9 % | 69,7 % | 69,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 53,8 % | 93,1 % | 87,6 % | 78,8 % | 70,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 46,2 % | 6,9 % | 12,4 % | 21,2 % | 29,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 151,7 % | 20,4 % | 354,2 % | 205,5 % | 323,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 82.564 kr. i 2021 til -8.375 kr. i 2025 (−110 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 83 | 66 | 73 | -6 | -8 | −34 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 82.564 kr. i 2021 til 65.548 kr. i 2022 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 83 | 66 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 81.287 kr. i 2021 til 117.145 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 81 | 63 | 72 | 121 | 117 | −3 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 63.225 kr. i 2021 til 90.877 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 63 | 49 | 56 | 94 | 91 | −4 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 199.659 kr. i 2021 til 174.964 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 200 | 2 | 50 | 75 | 175 | +134 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 284 | 109 | 112 | 171 | 185 | +8 % | |
| Aktiver i alt | 285 | 110 | 113 | 172 | 186 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 153.433 kr. i 2021 til 131.448 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 153 | 103 | 99 | 136 | 131 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 131.575 kr. i 2021 til 54.070 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 132 | 8 | 14 | 36 | 54 | +48 % | |
| Passiver i alt | 285 | 110 | 113 | 172 | 186 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tårs — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hjørring