Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Johannebjergparken 16, 7120 Vejle Øst · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,4 | -0,1 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 5,1 % | -10,8 % | 8,8 % | 15,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 82,6 % | 210,2 % | 191,4 % | 941,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 80,4 % | 91,4 % | 96,6 % | 98,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 6,3 % | -11,8 % | 9,1 % | 15,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -216.051 kr. | -554.447 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 80,4 % | 91,4 % | 96,6 % | 98,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 19,6 % | 8,6 % | 3,4 % | 1,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 45,1 % | 49,6 % | 1,9 % | 337,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 511.009 kr. i 2021 til 1.454.179 kr. i 2025 (+185 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 511 | 210 | -69 | 435 | 1.454 | +234 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 491.414 kr. i 2021 til 612.938 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 491 | 427 | 485 | 247 | 613 | +148 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.291.238 kr. i 2021 til 841.241 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.291 | -341 | -554 | 188 | 841 | +347 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.802.053 kr. i 2021 til 1.069.006 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.802 | 334 | -663 | 562 | 1.069 | +90 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.516.014 kr. i 2021 til 1.055.410 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.516 | 405 | -663 | 562 | 1.055 | +88 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.000 | 0 | – | – | 100 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.003 | 6.694 | 5.058 | 5.943 | 6.219 | +5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.003 | 6.694 | 5.058 | 5.943 | 6.319 | +6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 706.726 kr. i 2022 til 234.070 kr. i 2025 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 707 | 262 | 4 | 234 | +5702 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 220 | 1.294 | 1.112 | 415 | 653 | +57 % | |
| Aktiver i alt | 9.223 | 7.988 | 6.169 | 6.358 | 6.972 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.166.898 kr. i 2021 til 6.896.808 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.167 | 6.422 | 5.640 | 6.141 | 6.897 | +12 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.149.085 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.149 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.699.799 kr. i 2021 til 69.343 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.700 | 1.566 | 529 | 217 | 69 | −68 % | |
| Passiver i alt | 9.223 | 7.988 | 6.169 | 6.358 | 6.972 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle Øst — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.