Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Limfjordsvej 42, 7900 Nykøbing M · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -0,3 % | 0,6 % | 1,2 % | 0,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,7 % | 99,7 % | 99,4 % | 99,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -0,3 % | 0,6 % | 1,2 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,7 % | 99,7 % | 99,4 % | 99,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,3 % | 0,3 % | 0,6 % | 0,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -13.825 kr. i 2021 til -11.203 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | -17 | -12 | -11 | -11 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -13.825 kr. i 2021 til -11.203 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | -17 | -12 | -11 | -11 | −2 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -17.827 kr. i 2021 til 18.002 kr. i 2025 (+201 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -18 | -12 | 22 | 44 | 18 | −59 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -13.568 kr. i 2021 til 14.042 kr. i 2025 (+203 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | -9 | 17 | 34 | 14 | −59 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 300 | 200 | 100 | 0 | 1.250 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 300 | 200 | 100 | 0 | 1.250 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.395.928 kr. i 2021 til 1.302.539 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.396 | 2.378 | 2.508 | 2.636 | 1.303 | −51 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.466 | 2.556 | 2.674 | 2.815 | 1.583 | −44 % | |
| Aktiver i alt | 2.766 | 2.756 | 2.774 | 2.815 | 2.833 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.756.473 kr. i 2021 til 2.812.799 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.756 | 2.747 | 2.764 | 2.799 | 2.813 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 9.295 kr. i 2021 til 20.526 kr. i 2025 (+121 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 9 | 9 | 9 | 17 | 21 | +24 % | |
| Passiver i alt | 2.766 | 2.756 | 2.774 | 2.815 | 2.833 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nykøbing M — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.