Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ejersmindevej 3, 6640 Lunderskov · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,1 | 1,4 | 1,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 4,2 % | 17,4 % | 32,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 147,4 % | 151 % | 190,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 32,2 % | 33,8 % | 49,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 13,1 % | 51,5 % | 64,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 83.680 kr. | 480.905 kr. | 1.261.444 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 32,2 % | 33,8 % | 49,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 67,8 % | 66,2 % | 50,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 13,3 % | 25,1 % | 49,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.265.652 kr. i 2021 til 3.033.888 kr. i 2025 (+34 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.266 | 2.467 | 1.163 | 1.769 | 3.034 | +71 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.532.080 kr. i 2021 til 1.772.444 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.532 | 1.592 | 1.080 | 1.288 | 1.772 | +38 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 714.770 kr. i 2021 til 1.245.596 kr. i 2025 (+74 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 715 | 848 | 76 | 481 | 1.246 | +159 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 713.534 kr. i 2021 til 1.230.711 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 714 | 844 | 63 | 477 | 1.231 | +158 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 555.717 kr. i 2021 til 955.686 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 556 | 658 | 46 | 371 | 956 | +158 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 211 | 234 | 0 | – | 125 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 211 | 234 | 0 | – | 125 | – | |
| Varebeholdninger | 89 | 0 | 80 | 60 | 80 | +33 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 752.192 kr. i 2021 til 739.489 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 752 | 857 | 98 | 355 | 739 | +108 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.057 | 2.211 | 1.086 | 2.132 | 2.857 | +34 % | |
| Aktiver i alt | 1.268 | 2.445 | 1.086 | 2.132 | 2.982 | +40 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 745.854 kr. i 2021 til 1.476.063 kr. i 2025 (+98 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 746 | 1.404 | 349 | 720 | 1.476 | +105 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 505.845 kr. i 2021 til 1.501.547 kr. i 2025 (+197 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 506 | 1.020 | 737 | 1.412 | 1.502 | +6 % | |
| Passiver i alt | 1.268 | 2.445 | 1.086 | 2.132 | 2.982 | +40 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 5 | 4 | 3 | 3 | 5 | +67 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Lunderskov — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding