Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bryggergade 6A, 7400 Herning · Inkassoaktiviteter og kreditoplysning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -28,3 % | 2,6 % | -4,2 % | -1,4 % | 33,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 234,6 % | 232,4 % | 205,8 % | 202,8 % | 316,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 57,4 % | 57 % | 51,4 % | 50,7 % | 68,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -49,4 % | 4,6 % | -8,2 % | -2,7 % | 48,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 57,4 % | 57 % | 51,4 % | 50,7 % | 68,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 42,6 % | 43 % | 48,6 % | 49,3 % | 31,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 152,6 % | 145,7 % | 136 % | 147,8 % | 247,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 758.437 kr. i 2021 til 1.516.623 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 758 | 1.024 | 1.173 | 1.103 | 1.517 | +37 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.178.943 kr. i 2021 til 1.145.178 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.179 | 1.049 | 976 | 1.215 | 1.145 | −6 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -420.506 kr. i 2021 til 371.445 kr. i 2025 (+188 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -421 | -25 | -125 | -112 | 371 | +432 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -304.894 kr. i 2021 til 548.796 kr. i 2025 (+280 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -305 | 30 | -49 | -16 | 549 | +3605 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -304.894 kr. i 2021 til 548.796 kr. i 2025 (+280 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -305 | 30 | -49 | -16 | 549 | +3605 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 699.832 kr. i 2021 til 1.292.531 kr. i 2025 (+85 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 700 | 713 | 769 | 838 | 1.293 | +54 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.076 | 1.137 | 1.164 | 1.150 | 1.654 | +44 % | |
| Aktiver i alt | 1.076 | 1.137 | 1.164 | 1.150 | 1.654 | +44 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 617.635 kr. i 2021 til 1.131.749 kr. i 2025 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 618 | 648 | 599 | 583 | 1.132 | +94 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 458.706 kr. i 2021 til 521.824 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 459 | 489 | 566 | 567 | 522 | −8 % | |
| Passiver i alt | 1.076 | 1.137 | 1.164 | 1.150 | 1.654 | +44 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
25 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning