Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skovbakken 73, 6200 Aabenraa · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 6,2 % | 9,3 % | 3,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 0 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | — | — | 58,1 % | 59,9 % | 64,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 10,7 % | 15,5 % | 5,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 58,1 % | 59,9 % | 64,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 41,9 % | 40,1 % | 35,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.250 kr. i 2021 til -9.375 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -10 | -9 | -9 | −3 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.250 kr. i 2021 til -9.375 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -10 | -9 | -9 | −3 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.456.819 kr. i 2021 til 2.058.601 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.457 | 7.730 | 3.858 | 6.393 | 2.059 | −68 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.528.608 kr. i 2021 til 2.291.534 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.529 | 7.803 | 4.008 | 6.636 | 2.292 | −65 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 42.005 | 50.070 | 64.611 | 71.406 | 69.524 | −3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 42.005 | 50.070 | 64.611 | 71.406 | 69.524 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 72 | 73 | 0 | – | – | – | |
| Aktiver i alt | 42.076 | 50.143 | 64.611 | 71.406 | 69.524 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 25.746.171 kr. i 2021 til 45.083.392 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 25.746 | 33.553 | 37.561 | 42.792 | 45.083 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 23.606.146 kr. i 2024 til 24.432.000 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 23.606 | 24.432 | +3 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 16.330.213 kr. i 2021 til 8.124 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 16.330 | 16.590 | 27.050 | 5.008 | 8 | −100 % | |
| Passiver i alt | 42.076 | 50.143 | 64.611 | 71.406 | 69.524 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aabenraa — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aabenraa