Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Østre Skolevej 22, 5700 Svendborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -11,2 % | 8,5 % | -0,8 % | -73,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 108 % | 103,6 % | 12,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 100 % | 83,6 % | 55,6 % | 19,2 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -11,2 % | 10,2 % | -1,5 % | -382,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 100 % | 83,6 % | 55,6 % | 19,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0 % | 16,4 % | 44,4 % | 80,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 96,8 % | 103,6 % | 12,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 0 kr. i 2024 til 25.260 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 0 | 25 | – | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 0 kr. i 2024 til 25.260 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 0 | 25 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.647 kr. i 2021 til -145.369 kr. i 2025 (−4086 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | – | 74 | -3 | -145 | −4760 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.647 kr. i 2021 til -145.369 kr. i 2025 (−4086 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | -57 | 58 | -3 | -145 | −4760 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 536 | 481 | 559 | 195 | 178 | −9 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 536 | 481 | 559 | 195 | 178 | −9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.018 kr. i 2021 til 20.552 kr. i 2025 (+918 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 0 | 107 | 166 | 21 | −88 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 31 | 29 | 120 | 166 | 21 | −88 % | |
| Aktiver i alt | 567 | 510 | 679 | 361 | 198 | −45 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 566.951 kr. i 2021 til 38.026 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 567 | 510 | 568 | 201 | 38 | −81 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 111.050 kr. i 2023 til 160.082 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 111 | 160 | 160 | 0 % | |
| Passiver i alt | 567 | 510 | 679 | 361 | 198 | −45 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Svendborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Svendborg