Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ellehammersvej 12, 7100 Vejle · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 2 | 2,5 | 3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 2,2 % | 4,5 % | 6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 67,9 % | 71,7 % | 74 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 25,7 % | 28,6 % | 30,9 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 8,7 % | 15,9 % | 19,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 1.116.296 kr. | 1.433.850 kr. | 1.712.942 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 25,7 % | 28,6 % | 30,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 74,3 % | 71,4 % | 69,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 48 % | 49,4 % | 48,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.195.779 kr. i 2021 til 1.712.942 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.196 | 1.215 | 1.116 | 1.434 | 1.713 | +19 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 666.156 kr. i 2021 til 1.147.950 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 666 | 659 | 556 | 871 | 1.148 | +32 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 605.264 kr. i 2021 til 986.167 kr. i 2025 (+63 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 605 | 563 | 387 | 781 | 986 | +26 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 482.782 kr. i 2021 til 761.259 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 483 | 435 | 304 | 601 | 761 | +27 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 13.654 | 13.201 | 12.725 | 12.223 | 11.658 | −5 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 13.654 | 13.201 | 12.725 | 12.223 | 11.658 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 871.869 kr. i 2021 til 713.509 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 872 | 1.405 | 558 | 694 | 714 | +3 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 790 | 1.006 | 1.097 | +9 % | |
| Aktiver i alt | 14.582 | 14.721 | 13.516 | 13.229 | 12.754 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.736.436 kr. i 2021 til 3.938.260 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.736 | 3.172 | 3.476 | 3.777 | 3.938 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 10.048.578 kr. i 2021 til 7.334.250 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.049 | 9.508 | 8.877 | 8.048 | 7.334 | −9 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.772.766 kr. i 2021 til 1.481.825 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.773 | 2.042 | 1.163 | 1.404 | 1.482 | +6 % | |
| Passiver i alt | 14.582 | 14.721 | 13.516 | 13.229 | 12.754 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.