Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Enghavevej 7, 4300 Holbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 42,2 % | -19,8 % | 31,8 % | 82,5 % | -0,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 100 % | 99,9 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 80,7 % | 77 % | 84,3 % | 97,2 % | 97 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 52,3 % | -25,7 % | 37,8 % | 84,8 % | -0,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 80,7 % | 77 % | 84,3 % | 97,2 % | 97 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 19,3 % | 23 % | 15,7 % | 2,8 % | 3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 100 % | 99,9 % | 30,5 % | 6,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -45 kr. i 2022 til -7.420 kr. i 2025 (−16389 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -0 | -0 | -6 | -7 | −18 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -45 kr. i 2022 til -7.420 kr. i 2025 (−16389 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -0 | -0 | -6 | -7 | −18 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 43.868 kr. i 2021 til -7.418 kr. i 2025 (−117 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 44 | -21 | 50 | 743 | -7 | −101 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 43.868 kr. i 2021 til -7.418 kr. i 2025 (−117 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 44 | -21 | 50 | 743 | -7 | −101 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 104 | 83 | 133 | 75 | 75 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 104 | 83 | 133 | 75 | 75 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 24.733 kr. i 2022 til 1.818 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 25 | 25 | 8 | 2 | −76 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 25 | 25 | 826 | 820 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 104 | 107 | 158 | 900 | 895 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 83.868 kr. i 2021 til 868.049 kr. i 2025 (+935 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 84 | 83 | 133 | 875 | 868 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 20.000 kr. i 2021 til 26.485 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 20 | 25 | 25 | 25 | 26 | +7 % | |
| Passiver i alt | 104 | 107 | 158 | 900 | 895 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk