Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sønderlund 6, 8830 Tjele · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -8,2 % | -7 % | -7,2 % | -4,7 % | 24 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 839,9 % | 360,7 % | 156,1 % | 144,1 % | God | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 93,2 % | 83,9 % | 55,1 % | 64,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -8,2 % | -7,5 % | -8,6 % | -8,6 % | 37,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 93,2 % | 83,9 % | 55,1 % | 64,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 6,8 % | 16,1 % | 44,9 % | 35,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 0 % | — | 9,3 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -2.800 kr. i 2021 til -3.000 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -3 | -3 | -3 | -3 | −7 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -2.800 kr. i 2021 til -3.000 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -3 | -3 | -3 | -3 | −7 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -2.548 kr. i 2021 til 14.495 kr. i 2025 (+669 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3 | -2 | -2 | -2 | 14 | +788 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -2.548 kr. i 2021 til 14.495 kr. i 2025 (+669 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3 | -2 | -2 | -2 | 14 | +788 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 13 | 13 | 13 | 13 | 30 | +123 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 13 | 13 | 13 | 13 | 30 | +123 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 757 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 0 | – | 2 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 18 | 18 | 18 | 31 | 31 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 31 | 31 | 32 | 45 | 60 | +35 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 31.140 kr. i 2021 til 39.067 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | 29 | 27 | 25 | 39 | +59 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 22 kr. i 2021 til 21.217 kr. i 2025 (+96341 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 2 | 5 | 20 | 21 | +6 % | |
| Passiver i alt | 31 | 31 | 32 | 45 | 60 | +35 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tjele — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Viborg