Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Dyvelåsen 35, 2765 Smørum · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -7,1 % | 17,3 % | -91,2 % | 9,4 % | 16,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 12,5 % | 14,7 % | 4,5 % | 1,5 % | 6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 34,1 % | 44,6 % | -6,2 % | 6,4 % | 21,7 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -20,7 % | 38,8 % | >999 % | 147,7 % | 77,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 34,1 % | 44,6 % | -6,2 % | 6,4 % | 21,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 65,9 % | 55,4 % | 106,2 % | 93,6 % | 78,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 10,1 % | 10,4 % | 4,5 % | 1,5 % | 0,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -9.225 kr. i 2021 til -6.355 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -9 | -9 | -9 | -8 | -6 | +23 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -9 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -54.167 kr. i 2021 til 208.358 kr. i 2025 (+485 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -54 | 150 | -458 | 96 | 208 | +118 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -54.162 kr. i 2021 til 225.241 kr. i 2025 (+516 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -54 | 166 | -458 | 96 | 225 | +135 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 702 | 879 | 478 | 1.000 | 1.272 | +27 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 702 | 879 | 478 | 1.000 | 1.272 | +27 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 51.118 kr. i 2021 til 8.332 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 51 | 55 | 24 | 15 | 8 | −43 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 63 | 78 | 24 | 15 | 63 | +327 % | |
| Aktiver i alt | 765 | 957 | 502 | 1.015 | 1.335 | +32 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 261.170 kr. i 2021 til 290.069 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 261 | 427 | -31 | 65 | 290 | +347 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 504.039 kr. i 2021 til 1.045.118 kr. i 2025 (+107 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 504 | 530 | 533 | 950 | 1.045 | +10 % | |
| Passiver i alt | 765 | 957 | 502 | 1.015 | 1.335 | +32 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | 0 | 0 | – | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Smørum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Egedal