Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vardevej 140, 7280 Sønder Felding · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -3,2 % | 5,7 % | -2,4 % | -3,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 213,1 % | >999 % | >999 % | 635,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 18,5 % | 23 % | 20,2 % | 16,4 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -17,4 % | 24,8 % | -12 % | -23,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 18,5 % | 23 % | 20,2 % | 16,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 81,5 % | 77 % | 79,8 % | 83,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 0 % | — | 10,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 2.014.022 kr. i 2021 til -6.014 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.014 | -7 | 2.010 | -25 | -6 | +76 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.136.955 kr. i 2021 til -881.021 kr. i 2025 (−177 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.137 | -882 | 1.106 | -901 | -881 | +2 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.330.721 kr. i 2021 til -881.021 kr. i 2025 (−166 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.331 | -687 | 1.301 | -563 | -881 | −57 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 20.000 | 20.000 | 20.000 | 22.649 | 22.649 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 20.000 | 20.000 | 20.000 | 22.649 | 22.649 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 10.246 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | – | 10 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 1.290 | 2.865 | 530 | 615 | +16 % | |
| Aktiver i alt | 20.497 | 21.290 | 22.865 | 23.179 | 23.263 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 4.635.402 kr. i 2021 til 3.805.228 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.635 | 3.948 | 5.249 | 4.686 | 3.805 | −19 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 15.861.468 kr. i 2021 til 19.361.469 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 15.861 | 16.736 | 17.611 | 18.486 | 19.361 | +5 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3 kr. i 2021 til 96.679 kr. i 2025 (+3222533 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 605 | 4 | 6 | 97 | +1511 % | |
| Passiver i alt | 20.497 | 21.290 | 22.865 | 23.179 | 23.263 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | – | |
12 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sønder Felding — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning