Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Søndre Landevej 201, 6470 Sydals · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 79,3 % | 0,9 % | 2,2 % | 1,8 % | 28,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 99,7 % | 99,4 % | 98,9 % | 99,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 79,3 % | 0,9 % | 2,2 % | 1,8 % | 28,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 99,7 % | 99,4 % | 98,9 % | 99,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 0,3 % | 0,6 % | 1,1 % | 0,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | 687,9 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.424 kr. i 2021 til -15.618 kr. i 2025 (−143 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -18 | -16 | -12 | -16 | −35 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.424 kr. i 2021 til -86.384 kr. i 2025 (−1245 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -18 | -16 | -12 | -86 | −648 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 13.144.681 kr. i 2021 til 5.635.636 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 13.145 | 219 | 499 | 470 | 5.636 | +1099 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 13.157.335 kr. i 2021 til 5.588.133 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 13.157 | 149 | 365 | 309 | 5.588 | +1707 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.218 | 1.261 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.218 | 1.261 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 15.379.272 kr. i 2021 til 1.440.587 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 15.379 | 850 | 1.131 | 1.348 | 1.441 | +7 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 15.390 | 15.470 | 15.771 | 15.881 | 18.287 | +15 % | |
| Aktiver i alt | 16.590 | 16.670 | 16.970 | 17.098 | 19.548 | +14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 16.589.844 kr. i 2021 til 19.490.330 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 16.590 | 16.625 | 16.873 | 16.902 | 19.490 | +15 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 44.264 kr. i 2022 til 57.684 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 44 | 98 | 196 | 58 | −71 % | |
| Passiver i alt | 16.590 | 16.670 | 16.970 | 17.098 | 19.548 | +14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sydals — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Sønderborg