Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tofthøj Møllevej 44, 7321 Gadbjerg · Fremstilling af metalkonstruktioner og dele heraf
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 2,1 | 0,9 | -0,1 | -3,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 7,6 % | -1 % | -20,4 % | -7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 251,3 % | 254,5 % | 273 % | 461,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 64,5 % | 65,1 % | 64,9 % | 80,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 11,8 % | -1,5 % | -31,4 % | -8,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 503.468 kr. | 74.950 kr. | -31.394 kr. | -85.247 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 30 % | 29,3 % | 64,9 % | 80,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 35,5 % | 34,9 % | 35,1 % | 19,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 241,2 % | 254,5 % | 273 % | 456,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.818.540 kr. i 2021 til -85.247 kr. i 2025 (−105 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.819 | 804 | 76 | -31 | -85 | −172 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 578.858 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 579 | 172 | 1 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 732.389 kr. i 2021 til -107.936 kr. i 2025 (−115 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 732 | 290 | -13 | -444 | -108 | +76 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 668.920 kr. i 2021 til -111.336 kr. i 2025 (−117 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 669 | 257 | -27 | -435 | -111 | +74 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 522.037 kr. i 2021 til -86.843 kr. i 2025 (−117 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 522 | 201 | -21 | -339 | -87 | +74 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 520 | 455 | 390 | 0 | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.829 | 185 | 163 | 140 | 117 | −16 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.349 | 640 | 553 | 140 | 117 | −16 % | |
| Varebeholdninger | 139 | 80 | 0 | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 329.517 kr. i 2021 til 1.108.596 kr. i 2025 (+236 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 330 | 1.914 | 1.629 | 1.526 | 1.109 | −27 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 642 | 1.994 | 1.629 | 1.526 | 1.121 | −27 % | |
| Aktiver i alt | 3.991 | 2.634 | 2.182 | 1.666 | 1.238 | −26 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.020.995 kr. i 2021 til 994.165 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.021 | 1.700 | 1.420 | 1.081 | 994 | −8 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 544.001 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 544 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 951.259 kr. i 2021 til 242.918 kr. i 2025 (−74 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 951 | 794 | 640 | 559 | 243 | −57 % | |
| Passiver i alt | 3.991 | 2.634 | 2.182 | 1.666 | 1.238 | −26 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gadbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.