God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lillegade 27, 2670 Greve · Planlægning og design af reklamekampagner
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 47,5 % | 4,2 % | -6,3 % | 16,2 % | 27,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 125,9 % | 94,8 % | 81,3 % | 98,1 % | 131,6 % | God | |
| Soliditetsgrad | 52,1 % | 41,4 % | 42,8 % | 26,6 % | 29,4 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 91,2 % | 10,1 % | -14,8 % | 60,8 % | 93 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 52,1 % | 41,4 % | 42,8 % | 26,6 % | 29,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 47,9 % | 58,6 % | 57,2 % | 73,4 % | 70,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 125,9 % | 53,9 % | 27,9 % | 98,1 % | 99,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 39.041 kr. i 2021 til 722.744 kr. i 2025 (+1751 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 39 | 4 | -3 | 19 | 723 | +3726 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 558 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 39.041 kr. i 2021 til 165.167 kr. i 2025 (+323 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 39 | 4 | -3 | 19 | 165 | +774 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 36.955 kr. i 2021 til 164.178 kr. i 2025 (+344 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 37 | 4 | -4 | 18 | 164 | +788 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 29.950 kr. i 2021 til 128.059 kr. i 2025 (+328 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 30 | 2 | -3 | 14 | 128 | +788 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 25 | 25 | 25 | 25 | 33 | +32 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 25 | 25 | 25 | 25 | 33 | +32 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 38.038 kr. i 2021 til 328.770 kr. i 2025 (+764 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 38 | 18 | 7 | 64 | 329 | +411 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 38 | 31 | 22 | 64 | 436 | +578 % | |
| Aktiver i alt | 63 | 56 | 47 | 89 | 469 | +425 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 32.837 kr. i 2021 til 137.685 kr. i 2025 (+319 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 33 | 23 | 20 | 24 | 138 | +480 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 30.201 kr. i 2021 til 331.422 kr. i 2025 (+997 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 30 | 33 | 27 | 66 | 331 | +405 % | |
| Passiver i alt | 63 | 56 | 47 | 89 | 469 | +425 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Greve — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.