Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bøllingsvej 15C, 4100 Ringsted · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -37,7 % | -41,5 % | -4,3 % | -16,9 % | -2,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,1 % | 97 % | 96,9 % | 92,5 % | 90,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -38,4 % | -42,8 % | -4,4 % | -18,3 % | -3,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,1 % | 97 % | 96,9 % | 92,5 % | 90,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,9 % | 3 % | 3,1 % | 7,5 % | 9,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 780,5 % | 110,1 % | 23,5 % | 76,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste | -5 | -7 | -5 | -4 | -5 | −33 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -5 | -7 | -5 | -4 | -5 | −33 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -181.037 kr. i 2021 til -7.352 kr. i 2025 (+96 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -181 | -124 | -12 | -43 | -7 | +83 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -181.058 kr. i 2021 til -7.352 kr. i 2025 (+96 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -181 | -124 | -12 | -43 | -7 | +83 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 173.652 kr. i 2021 til 18.404 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 174 | 70 | 10 | 4 | 18 | +312 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 481 | 299 | 287 | 254 | 252 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 481 | 299 | 287 | 254 | 252 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 471.616 kr. i 2021 til 227.596 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 472 | 290 | 278 | 235 | 228 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 9.000 kr. i 2021 til 24.000 kr. i 2025 (+167 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 9 | 9 | 9 | 19 | 24 | +26 % | |
| Passiver i alt | 481 | 299 | 287 | 254 | 252 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ringsted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringsted