Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Kærmindevej 13, 6400 Sønderborg · Detailhandel med sports- og fritidsudstyr
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -17,8 % | -1,3 % | -1,2 % | 1 % | -2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 438,2 % | 288,8 % | 207,7 % | 160,8 % | 151,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 77,2 % | 65,4 % | 51,9 % | 37,8 % | 33,8 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | -23,1 % | -2 % | -2,3 % | 2,6 % | -5,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 77,2 % | 65,4 % | 51,9 % | 37,8 % | 33,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 22,8 % | 34,6 % | 48,1 % | 62,2 % | 66,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 438,2 % | 288,6 % | 207,6 % | 157,1 % | 145,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -137.196 kr. i 2022 til -8.530 kr. i 2026 (+94 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -137 | -5 | -5 | -5 | -9 | −67 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -137.196 kr. i 2022 til -8.530 kr. i 2026 (+94 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -137 | -5 | -5 | – | -9 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -149.426 kr. i 2022 til -14.109 kr. i 2026 (+91 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -149 | -11 | -9 | -10 | -14 | −46 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -149.426 kr. i 2022 til -11.005 kr. i 2026 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -149 | -11 | -9 | 7 | -11 | −252 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 838.949 kr. i 2022 til 540.645 kr. i 2026 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 839 | 799 | 762 | 725 | 541 | −25 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 839 | 799 | 763 | 742 | 561 | −24 % | |
| Aktiver i alt | 839 | 799 | 763 | 742 | 561 | −24 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 647.475 kr. i 2022 til 189.679 kr. i 2026 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 647 | 522 | 395 | 281 | 190 | −32 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 191.474 kr. i 2022 til 371.316 kr. i 2026 (+94 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 191 | 277 | 367 | 461 | 371 | −20 % | |
| Passiver i alt | 839 | 799 | 763 | 742 | 561 | −24 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sønderborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Sønderborg